Podpisanie umowy na dostawę drabiny mechanicznej

W dniu 7 maja 2021 r. pomiędzy Szkołą Aspirantów PSP w Poznaniu reprezentowaną przez Komendanta Szkoły st. bryg. Macieja Zdęgę, a firmą FIRE-MAX Spółka z o. o.  reprezentowaną przez Pana Piotra Pajora - Wiceprezesa Zarządu, została podpisana umowa  na dostawę samochodu z drabiną mechaniczną o wysokości ratowniczej min. 30 m. Zgodnie z zawartą umową wartość brutto przedmiotu umowy wynosi 2.990.007,00 zł. Zakup zostanie zrealizowany ze środków budżetu państwa. W ramach zamówienia Wykonawca dostarczy do dnia 11 października 2021 r. samochód specjalny z drabiną mechaniczną na podwoziu IVECO model EUROCARGO ML160E32 FF. Parametry drabiny: wysokość ratownicza 31,13 m, boczne podpory stabilizacyjne typu Vario, system tłumienia wahań MAGIRUS CS, wysięg boczny 18,9 m, udźwig kosza ratowniczego 500 kg. Zespół drabiny wyposażony w przegubowe (łamane) ostatnie najwyższe przęsło z możliwością oddzielnego wysuwania o długości 4,7 m z możliwością pochylania do 75 stopni. Ponadto Wykonawca przeprowadzi szkolenie dla 12 strażaków kierowców-operatorów drabiny mechanicznej.

Opracowanie: str. Radosław Bogdański, SAPSP w Poznaniu
Zdjęcia: mł. asp. Piotr Janiuk, SAPSP w Poznaniu