Podpisanie współpracy z Volkswagen Group Polska

- W dniu 11.12.2019r. w siedzibie Volkswagen Group Polska (VGP) w Poznaniu przy ul. Krańcowej miało miejsce uroczyste wręczenie porozumienia dotyczącego współpracy pomiędzy Volkswagen Group Polska, a Szkołą Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Ideą porozumienia jest wzajemna wymiana informacji na temat zasad bezpieczeństwa podczas użytkowania pojazdów grupy  VGP oraz poszerzenie oferty szkoleniowej SA PSP w Poznaniu jako placówki dydaktycznej odpowiedzialnej za kształtowanie standardów wiedzy w zakresie ratownictwa technicznego. Uwzględniając dynamicznie rozwijający się segment rynku branży samochodowej jakim są pojazdy hybrydowe oraz elektryczne poprzez profesjonalne standaryzowanie opisywanego zagadnienia przez VGP,  SA PSP w Poznaniu będzie mieć możliwość opracowywania syntetycznego przekazu poruszanego obszaru wiedzy dla uczestników warsztatów i szkoleń metodyczno-tematycznych z dziedziny ratownictwa technicznego.

Opracował: mł. bryg. Przemysław Berus, SA PSP Poznań
Zdjęcia: mł. bryg. Przemysław Berus, SA PSP Poznań