Porozumienie o wzajemnej współpracy

9 czerwca 2009 roku zostało podpisane porozumienie pomiędzy Szkołą Aspirantów PSP w Poznaniu a Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Poznaniu Sp. z o.o. o wzajemnej współpracy.
Przedmiotem  porozumienia jest  pomoc w zakresie przygotowania służb ratowniczych MPK i SA PSP do działań podczas wypadków komunikacyjnych.
W zakresie współpracy znajdzie się m.in.:
  1.  Przygotowanie i prowadzenie szkoleń specjalistycznych dla ratowników stron porozumienia.
  2. Budowa stanowisk do ćwiczeń praktycznych na bazie poligonu Szkoły.
  3. Wzajemna wymiana doświadczeń.
  4. Uczestnictwo w organizowanych przez strony porozumienia ćwiczeniach.
  5. Wymiana wykładowców/ inżynierów do prowadzenia zaplanowanych zajęć.
  6. Publikacja materiałów szkoleniowych.
W ramach porozumienia SA PSP w Poznaniu i MPK w Poznaniu udostępnią sobie nawzajem należące do nich tereny, obiekty, urządzenia, materiały itp. do przeprowadzania zajęć dla służb ratowniczych. W szczególności dotyczyć to będzie wykorzystania infrastruktury i taboru MPK Poznań Sp. z o.o. oraz infrastruktury poligonu ćwiczebnego SA PSP w Poznaniu.
MU