Aktualności

Potrącenie przez pociąg w Mosinie

- 3 czerwca 2019 roku około godziny 9.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu przyjęło zgłoszenie o potrąceniu osoby przez pociąg w miejscowości Mosina. 

Pod wskazany adres niezwłocznie zadysponowano jeden zastęp ze szkolnej jednostki, jak również zastępy z Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu oraz OSP w Mosinie. Dodatkowo na miejsce przybyły Policja, Służba Ochrony Kolei, Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz prokurator. Na terenie działań stawił się również Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu mł. bryg. Jarosław Zamelczyk oraz zastępca dowódcy JRG 9 w Mosinie kpt. Paweł Zieliński.

Po przybyciu na miejsce akcji stwierdzono, że z niewyjaśnionych przyczyn doszło do potrącenia kobiety przez pociąg Intercity relacji Wrocław - Gdynia. Na skutek zdarzenia śmierć na miejscu poniosła potrącona kobieta. Ruch kolejowy na tej trasie został wstrzymany na czas prowadzenia działań. 

Do zadań przybyłych na miejsce ratowników należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz pomocy pasażerom podczas przesiadki do podstawionego na miejsce nowego składu.

Na miejsce przybyły i brały udział w działaniach zastęp GBA ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, zastęp GBA z JRG 9 Mosina, 2 zastępy SLOp z KM PSP w Poznaniu, zastęp GBA z OSP w Mosinie, radiowozy Policji i Służby Ochrony Kolei oraz ambulans ZRM PRM.

Przyczynę zdarzenia określi prokuratura.Opracowanie: st. kpt. Daniel Przewoźniak - SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: st. sekc. Krzysztof Fellmann - SA PSP w Poznaniu


Galeria