POWÓDŹ W OLSZYNIE

W dniu 6 lipca br. o godz. 2.00 Szkolna Kompania Wielozadaniowa została zadysponowana do działań ratowniczych związanych z usuwaniem skutków powstałych po gwałtownych opadach deszczu i burzach w powiecie lubańskim (woj. dolnośląskie). Na rejon koncentracji sił  wielkopolskich strażaków wyznaczono Leszno, skąd o godz. 10.00 autobus naszej Szkoły z 37 osobami ( w tym 34 kadetów) pod dowództwem mł.bryg. Mirosława Soćko i asp.sztab. Pawła Ustasiaka udał się do Komendy Powiatowej PSP w Lubaniu. Wyznaczonym terenem działań dla kompanii szkolnej była miejscowość Olszyna. To niewielkie około 5-cio tysięczne miasto zostało silnie zniszczone przez potoki rwącej ulicami wody, które wystąpiły z brzegów niewielkiej rzeki Olszówki po trwającej kilkadziesiąt minut ulewie. Działania naszych strażaków polegały na pomocy mieszkańcom Olszyny w ewakuowaniu mienia z zalanych budynków i likwidacji zniszczeń spowodowanych przez krótkotrwałą powódź. Po dwóch dniach, wytężonej pracy wszyscy wrócili do Szkoły cało i zdrowo, z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku.

PN