Pożar na Dmowskiego

30 maja 2019 roku około godziny 3.20 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu przyjęło zgłoszenie o pożarze altany na ulicy Dmowskiego w Poznaniu.

Pod wskazany adres niezwłocznie zadysponowano dwa zastępy ze szkolnej jednostki. Dodatkowo o zdarzeniu została powiadomiona Policja.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się altana. Obiekt w całości objęty był ogniem. Z informacji dostarczonych przez osobę zgłaszającą wynikało, że mogą tam przebywać osoby bezdomne. Po przeszukaniu altany nie znaleziono żadnych osób.

Do zadań przybyłych na miejsce ratowników należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie prądów gaśniczych wody w natarciu na płonący obiekt, likwidacja zagrożenia oraz przeszukanie i dogaszenie pogorzeliska.

Na miejsce przybyły i brały udział w działaniach zastępy GBA i GCBA ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu oraz Policja.

Opracowanie: st. kpt. Daniel Przewoźniak - SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: asp. sztab. Sławomir Polcyn - SA PSP w Poznaniu