Pożegnanie ze służbą

28 stycznia 2019 roku po raz ostatni stanął do służby st. ogn. Maksymilian Poznański.

Swoją pracę w Szkole Aspirantów rozpoczął w 2004 roku na stanowisku stażysta-technik, następnie realizując szereg zadań służbowych na kolejnych stanowiskach. Ostatnie stanowisko jakie zajmował to starszy operator sprzętu specjalnego w Wydziale Działań Ratowniczo-Gaśniczych, gdzie uczestniczył w działaniach ratowniczych ale także brał udział w przygotowaniu kadetów do pełnienia zadań ratowników w szkolnym podziale bojowym.

Przez cały przebieg swojej kariery zawodowej zdobywał coraz to nowe umiejętności i kwalifikacje. Na koniec ?Maks? po raz ostatni uderzył w dzwon w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu i tym samym zakończył służbę.

Opracowanie: st. asp. Waldemar Pruss - SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: Robert Woźniak