Prelekcja na temat gaszenia pożarów lasów w Grecji.

W dniu 25.04.2022 roku w ramach zajęć z przedmiotu Taktyka Zwalczania Pożarów zorganizowano spotkanie z naczelnikiem wydziału operacyjnego KW PSP w Poznaniu-bryg. Tomaszem Grelakiem, uczestnikiem działań ratowniczych prowadzonych podczas gaszenia pożarów lasów w Grecji w 2021 roku. Zajęcia miały charakter prelekcji oraz panelu dyskusyjnego, podczas którego prelegent omówił uczestnikom spotkania zakres zadań powierzanych polskim strażakom w trakcie działań, wskazując newralgiczne elementy organizacyjne oraz taktyczne zarówno samego etapu przygotowania sił i środków do wyjazdu, uczestnictwa w działaniach oraz powrotu do kraju po ich zakończeniu. W zajęciach udział wzięli słuchacze dziennego studium aspirantów, słuchacze szkolenia podstawowego, a także kadra SA PSP w Poznaniu. Informacje przekazane słuchaczom przez uczestnika tak trudnych i złożonych działań poparte zarówno materiałami foto-video jak i niesłychanie osobistymi relacjami spotkały się z bardzo dobrym odbiorem potwierdzonym długimi brawami po zakończeniu wystąpienia.

Opracowanie i zdjęcia: bryg. Przemysław Berus