"Próba ognia"

Dnia 10 marca 2009 roku na poligonie szkolnym w Luboniu odbyły się pokazy sprawności.. Podczas manewrów "Próba ognia" zademonstrowano wykorzystanie wiedzy teoretycznej w konkretnych działaniach praktycznych. Kadeci pierwszego i drugiego rocznika walczyli w zespołach o Puchar Komendanta Szkoły. Dla zwycięzców indywidualnych przewidziano pamiątkowe statuetki. Słuchacze rywalizowali w następujacych zespołach: regulaminu umundurowania i musztry, medycznym, ratownictwa drogowego, budowlanego, chemicznego, działań gaśniczych, wyposażenia technicznego oraz doboru sorbentów i środków gaśniczych. Jednak najbardziej oczekiwane i najbardziej widowiskowe było przejście przez tunel ogniowy. Ćwiczeniom towarzyszyła zmienna aura- grad, deszcz ze śniegiem, słońce i pioruny, czyli wszystkie warunki pogodowe, w jakich może przyjść działać podczas akcji ratowniczych.
Podliczone punkty wskazały zwycięzców. Puchary Komendanta Szkoły odebrały zespoły w składzie: Ambroży Indeka, Łukasz Jagliński, Tomasz Komorowski, Marek Kuchta, Tomasz Michalak- rocznik drugi, i Mateusz Radomski, Wojciech Raginia, Daniel Szubski, Marcin Szulc, Krzysztof Szychowski, Bartosz Zdęga, Joachim Zefert- rocznik pierwszy.
W rywalizacji indywidualnej zwyciężyli: Mariusz Nazar- z drugiego rocznika i Marcin Szulc- z pierwszego.
W czasie manewrów odbyły się także pokazy sprzętu do testowania gaśnic, tresury psów ratowniczych i ratownictwa wysokościowego.
Po wspólnej grochówce wystąpił zespół muzyczny, a kadeci z drugiego roku przedstawili scenkę kabaretową z życia Szkoły.
Na zakończenie kadeci złożyli przyrzeczenie wierności zawodowi strażackiemu. Wszyscy uczestnicy ćwiczeń, w tym również kadra, otrzymali pamiątkowe dyplomy.
MU