PROMOCJA W SA PSP POZNAŃ

- Dwa lata pracy, nauki i ćwiczeń zwieńczone zostały awansem na pierwszy stopień w korpusie aspiranckim. Na miano młodszego aspiranta i tytuł technika pożarnictwa zasłużyło sobie 88 kadetów studium dziennego oraz 111 strażaków uczących się w systemie zaocznym. Dzień promocji to także święto dla rodzin i przyjaciół promowanych absolwentów, którzy przez cały okres nauki dopingowali i wspierali swoich bliskich.
Uroczystość w naszej Szkole zaszczyciło swoją obecnością wielu gości wśród których byli między innymi Wicemarszałek Sejmu RP Eugeniusz Grzeszczak, Posłanka do Parlamentu Europejskiego Pani Krystyna Łybacka, Komendant Główny PSP gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, nadbryg. Piotr Kwiatkowski ,Wicewojewoda Wielkopolski Przemysław Pacia. Generałowie naszej służby oraz przedstawiciele wielu służb i instytucji na co dzień związanych ze Szkołą.
Prymusem Szkoły został mł. asp. Błażej Dolata, który w przemówieniu końcowym podziękował Komendantowi i kadrze Szkoły za trud włożony w opiekę i kształtowanie postawy zawodowej, oraz za rzetelne przygotowanie absolwentów do zawodu strażaka.
Zaraz po promocji, młodsi aspiranci rozpoczną pracę zawodową w jednostkach macierzystych, gdzie zdobywać będą kolejne doświadczenia. Przyjdzie czas na konfrontację wiedzy i praktyki zawodowej wyniesionej ze szkoły z trudami codziennej służby . Wszystkim życzymy powodzenia w realizacji planów zawodowych i osobistych.

st. bryg Tomasz Nowicki