Ratownicy z PSP oddelegowani do szpitala covidowego.

Od 1 grudnia 2021 r. do personelu szpitala tymczasowego MTP stanowiącego jednostkę organizacyjną Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, dołączyło 25 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa wielkopolskiego posiadających również kwalifikacje ratownika medycznego.
Wydelegowano strażaków- ratowników medycznych z Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, Komendy Wojewódzkiej PSP a także z Komend w Czarnkowie, Gnieźnie, Grodzisku Wielkopolskim, Kaliszu, Kępnie, Kole, Krotoszynie, Obornikach, Pile, Poznaniu, Rawiczu, Słupcy, Środy Wielkopolskiej, Turku, Wolsztynie i Złotowie.
Szpital tymczasowy przyjmuje pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, którzy potrzebują hospitalizacji, w związku z czym ratownicy będą wykonywali swoje zadania w pełnym reżimie sanitarnym.

Do pracy, na okres miesiąca (z możliwością przedłużenia), skierował ich wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Opracowanie: na podstawie KWPSP Poznań: mł. asp. Piotr Janiuk- SAPSP Poznań (https://www.gov.pl/web/kwpsp-poznan/25-wielkopolskch-strazakow-zostalo-oddelegowanych-do-szpitala-covidowego)
Zdjęcie: Archiwum z KP PSP Pleszew