Rok szkolny 2010/2011

- Dzień 1 września jest zwyczajowo początkiem nowego roku szkolnego.
Naukę w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu rozpoczęło 90 nowo przyjętych słuchaczy oraz 69 kadetów, którzy kontynuują zdobywanie zawodu strażaka.
3 września 2010 roku na placu Szkoły odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011. Apel ten stał się również okazją do wręczenia nagród i nominacji na wyższe stopnie służbowe kadetom, którzy brali aktywny i pełen poświęcenia udział w akcjach ratowniczych w czasie tegorocznych powodzi.
Wyróżniającym się w nauce kadetom Komendant Szkoły dr inż. Grzegorz Stankiewicz nadał Odznaki "Wzorowego Kadeta Pożarnictwa". Złotą odznakę otrzymał kadet Michał Fic, który w wyniku zaliczeń i egzaminów zdobył średnią ocen 4,87.
Po uroczystości w auli audiowizualnej SA PSP odbyło się spotkanie słuchaczy z kierownictwem i kadrą Szkoły.
MU