Rozpoczęcie szkolenia podstawowego w zawodzie strażak.

10 października 2022 roku w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu oficjalnie rozpoczęło się szkolenie podstawowe w zawodzie strażak (SPS 13). Od tego dnia przez następne kilka miesięcy łącznie 24 słuchaczy z województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego oraz lubelskiego będzie zdobywać wiedzę oraz kompetencje niezbędne do wykonywania działań ratowniczo - gaśniczych w jednostkach ochrony przeciwpożarowej. Będą oni także przygotowywani do funkcjonowania w strukturach Państwowej Straży Pożarnej.
Szkolenie odbywa się w trybie skoszarowanym i jest realizowane jest na podstawie programu zatwierdzonego przez Komendanta Głównego PSP.
Obejmuje ono trzy bloki:
- podstawowy- w trakcie którego słuchacze będą przeszkoleni w zakresie ochrony przeciwpożarowej,
- praktyki zawodowe- w trakcie których słuchacze będą nabywać umiejętności praktyczne w jednostce ratowniczo-gaśniczej,
- zasadniczy- w trakcie którego słuchacze będą poszerzać wiedzę nabytą w poprzednich etapach.
Całość zakończy się egzaminami.
W oficjalnej inauguracji szkolenia uczestniczył Zastępca Komendanta Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu st. bryg. Mariusz Hulewicz
oraz pracownicy Wydziałów Kształcenia, a także Pododdziałów Szkolnych.
Słuchaczom życzymy owocnej nauki, wytrwałości oraz powodzenia w zaliczeniach egzaminów.
Opracowanie: asp. Michał Melerowicz, SA PSP Poznań
Zdjęcia: str. kdt Michał Lechowicz