Rozpoczęcie szkolenia SPS 5

- 26 listopada 2018 roku rozpoczęło się szkolenie podstawowe w zawodzie strażak nr 5, które zorganizowane zostało w oparciu o umowę podpisaną pomiędzy Komendą Miejską PSP  w Poznaniu, Komendą Wojewódzką PSP w Poznaniu a Szkołą Aspirantów PSP w Poznaniu.

W Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu odbyła się inauguracja szkolenia, w której udział wzięli Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP bryg. Andrzej Bartkowiak, Komendant Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu st. bryg. Jan Kołdej oraz Komendant Miejski PSP w Poznaniu bryg. Jacek Michalak.

Przedmiotowe szkolenie trwać będzie do 5 lipca 2019 roku. Zostanie zrealizowane w oparciu o program szkolenia opracowany przez zespół Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej na który składają się trzy etapy:
- podstawowy,
- praktyki zawodowe,
- zasadniczy.
Po zakończeniu szkolenia uczestnicy wrócą do jednostek macierzystych przygotowani do realizacji zadań służbowych.

Opracowanie: st. kpt. Daniel Przewoźniak - SA PSP w Poznaniu