Ślubowanie słuchaczy DSA 28

18 października 2018 roku 95 słuchaczy Dziennego Studium Aspiranckiego XXVIII złożyło uroczyste ślubowanie na placu szkoły. Od dziś do dnia ukończenia nauki będą kadetami. Wydarzenie poprzedzone było mszą świętą w Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Trójcy w Poznaniu, którą koncelebrował kapelan wielkopolskich strażaków ks. Mateusz Drob.

Swoją obecnością zaszczycili nas znamienici goście, m. in.:
- Zbigniew Hoffmann - wojewoda wielkopolski,
- st. bryg. Wojciech Strączek - dyrektor biura szkolenia KG PSP,
- gen. poż. w st. spocz. Andrzej Stefanowski - były komendant główny Straży Pożarnych,
- bryg. Andrzej Bartkowiak - wielkopolski komendant wojewódzki PSP,
- nadbryg. w st. spocz. Ryszard Kamiński - wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego,

a także przedstawiciele Policji, Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Straży Miejskiej i innych służb oraz instytucji na co dzień związanych ze szkołą oraz rodziny i przyjaciele naszych słuchaczy.

Uroczystego błogosławieństwa słuchaczom udzielił kapelan wielkopolskich strażaków ks. Mateusz Drob, a całość ceremonii przebiegała przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych pod batutą st. chor. sztab. Mariusza Lesińskiego.

Z okazji ślubowania do szkoły wpłynęło wiele okolicznościowych adresów, z których podczas uroczystości odczytano adres Komendanta Głównego PSP gen. bryg. Leszka Suskiego oraz Rektora Politechniki Poznańskiej prof. dr hab. inż. Tomasza Łodygowskiego.

Upamiętniając 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w imieniu Prezydenta RP wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wręczył odznaczenia funkcjonariuszom szkoły:
- Złoty Krzyż Zasługi dla st. bryg. Urszuli Fietz-Strychalskiej,
- Srebrny Medal za Długoletnią Służbę dla kpt. Przemsyława Zaradniaka.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki napisał: kliknij

Opracowanie: st. kpt. Daniel Przewoźniak - SA PSP w Poznaniu