Ślubowanie słuchaczy DSA XXX

29 października 2020 roku 85 słuchaczy XXX Dziennego Studium Aspiranckiego złożyło uroczyste ślubowanie. Ze względów sanitarnych i uwarunkowania epidemiologiczne ślubowanie odbyło się wyjątkowo w holu Szkoły - słuchacze ślubowali na Sztandar Szkoły występując czwórkami.
Ślubowanie od większości słuchaczy odebrał  st. bryg. Maciej Zdęga - Komendant Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu w asyście zastępców komendantów szkoły.
Wyróżnieni słuchacze (będący dowódcami plutonów) ślubowali w obecności  nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka - Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej i st. bryg. Dariusza Matczaka - Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, którzy zaszczycili swoją obecnością uroczystość ślubowania.

Po uroczystości kadeci młodego rocznika udali się do swoich domów na pierwszy, tak bardzo wyczekiwany, upragniony i zasłużony urlop.

Opracowanie: st. bryg. Mariusz Hulewicz, SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: mł. asp. Piotr Janiuk , SA PSP w Poznaniu