Ślubowanie XXV Dziennego Studium Aspirantów

W dniu 30 października 2015 roku 86 słuchaczy XXV rocznika Dziennego Studium Aspirantów złożyło uroczyste ślubowanie na placu apelowym Szkoły. Od tej chwili, przez kolejne dwa lata nauki, będą mogli z dumą nosić miano kadeta Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Ceremonię swoją obecnością uświetnili liczni, znamienici goście, m.in.

·        gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz - Komendant Główny PSP,

·        nadbrygadier Piotr Kwiatkowski - Zastępca Komendanta Głównego PSP,

·        Przemysław Pacia – były Wicewojewoda Wielkopolski,

·        Jan Grabkowski – Starosta Poznański,

·        ks. Prałat Stanisław Wojtaszek,

·       dh Stefan Mikołajczak – Wiceprezes Zarządu Głównego ZOSP RP,

·        nadbryg. Ryszard Kamiński – Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego OSP,

·        Pani dr Zofia Hryhorowicz – Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu,

·     gen. poż. Andrzej Stefanowski – były Komendant Główny PSP,

·        nadbryg. Maciej Schroeder – były Zastępca Komendanta Głównego PSP,

·        nadbryg. Zygmunt Politowski - były Zastępca Komendanta Głównego PSP,

·        byli Komendanci Szkoły: st. bryg. Witold Gołębowski, st. bryg. Jerzy Bronowicz, st. bryg. Stanisław Sowa, st. bryg. Piotr Guzewski,
a także

Generałowie naszej służby, przedstawiciele Wojska Polskiego, Komendanci wojewódzcy, byli i obecni Komendanci Szkół pożarniczych, przedstawiciele służb i instytucji na co dzień związanych ze Szkołą, przedstawiciele mediów oraz rodziny i przyjaciele słuchaczy Szkoły.

Uroczystego błogosławieństwa udzielił krajowy Kapelan Strażaków ks. bryg. dr Jan Krynicki, natomiast całość ceremonii przebiegała przy akompaniamencie Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod batutą kom. Adama Witiwa. Zwieńczeniem ślubowania było zaproszenie wszystkich obecnych na strażacką grochówkę.

Tekst: mł. asp. Tomasz Twardowski

Zdjęcia: archiwum SA PSP w Poznaniu