spoKREWnieni służbą

W ramach II edycji akcji „spoKREWnieni służbą”, w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, 8 marca 2018 r. kadeci Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu oraz słuchacze szkolenia podstawowego zapoczątkowali akcję oddając krew chorym i ofiarom wypadków.

Ze względu na codzienne obowiązki oraz zajęcia dydaktyczne słuchacze naszej szkoły docierać będą mniejszymi grupami uczestnicząc w akcji. Zbiórka krwi odbywa się w ścisłej współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu przy ul. Marcelińskiej 44.

Przy okazji oddawania krwi okazało się, że jeden z naszych kadetów – str. kdt Kacper Latosiewicz – może zostać dawcą szpiku i mieć udział w ratowaniu życia małej dziewczynki.

Ponadto informujemy i jednocześnie zapraszamy do udziału w akcjach krwiodawstwa dla ofiar katastrofy budowlanej w dniu 29 marca 2018 r. w godzinach od 9:00 do 14:00 przy Kościele Garnizonowym Strażaków w Poznaniu ul. Kościelna 3.

Opracowanie: bryg. Paweł Siwa – SA PSP w Poznaniu

Zdjęcia: str. kdt Mateusz Dumowski – SA PSP w Poznaniu