Strażackie otrzęsiny

Dla 70 słuchaczy Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu trwa okres unitarny. Pierwsze dwa tygodnie września nowoprzyjęci spędzili na poligonie szkolnym w Luboniu poznając podstawowe pojęcia pożarnicze, zapoznając się ze sprzętem oraz przepisami BHP. Mieli też okazję lepiej poznać się wzajemnie i polepszyć integrację wewnątrzszkolną. 22 września br. pierwszy etap tego okresu zakończyły otrzęsiny strażackie.
Wszyscy słuchacze musieli zaprezentować swoją sprawność fizyczną, pokonując tor przeszkód, na końcu którego czekał święty Florian w osobie dowódcy kompanii kpt. Adama Krzyżaniaka. Uderzenie w ramię prądownicą było symbolicznym przyjęciem w poczet strażaków- słuchaczy Szkoły. Otrzęsiny zakończyło wypowiadane w obecności Komendanta Szkoły bryg. Grzegorza Stankiewicza zabawne ślubowanie, a gorąca strażacka grochówka dopełniła całości.
MU