Aktualności

Blog

Szkolenie doskonalące z zakresu kierowania działaniem ratowniczym w CS PSP w Częstochowie.

W dniu 12 września br. w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbyło się szkolenie kadry dowódczej szkoły oraz przedstawicieli KM PSP w Częstochowie z zakresu kierowania działaniem ratowniczym.

Hołd dla tragicznie zmarłych druhów z OSP Żukowo.

W dniu 15.09.2023r., o godz. 18.00, strażacy Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej SA PSP w Poznaniu wraz z pozostałymi słuchaczami szkoły oddali hołd tragicznie zmarłym druhom, Karolinie oraz Łukaszowi Dargacz z OSP Żukowo (powiat kartuski, woj. pomorskie).

Zakończenie przeszkolenia w zawodzie strażak (KS 17)

W dniu 15 września 2023 roku w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oficjalnie zakończyło się Szkolenie podstawowe w zawodzie strażak (KS 17).

Warsztaty metodyczne z zakresu prowadzenia szkoleń.

W dniach 7-8 września br. w SA PSP w Poznaniu, pod nadzorem Biura Edukacji KG PSP przeprowadzono warsztaty metodyczne z zakresu prowadzenia szkoleń.

Międzynarodowe ćwiczenia ratownicze COOPERATION 2023

4 września 2023 r. rozpoczęły się międzynarodowe ćwiczenia ratownicze "COOPERATION 2023", które zaplanowano do realizacji w dniach 4-5 września 2023 roku na terenie powiatu ostrowskiego w województwie mazowieckim. Organizatorami ćwiczeń była Komenda Główna PSP oraz Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie.

Hołd dla zmarłego strażaka.

W dniu 7.09.2023r. o godz. 18.00, strażacy Szkolnej Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej SA PSP w Poznaniu oddali hołd zmarłemu w wyniku nieszczęśliwego wypadku, śp. druhowi Markowi Bartwickiemu z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rumianie.

Inauguracja roku szkolnego w SA PSP w Poznaniu.

W dniu 6.09.2023r. w auli SA PSP w Poznaniu odbyło się spotkanie inauguracyjne nowego roku szkolnego, w którym uczestniczyli przedstawiciele kadry kierowniczej szkoły oraz słuchacze kształcenia dziennego w zawodzie technik pożarnictwa.

Zajęcia doskonalące dla Szkolnej Sekcji Ratownictwa Wodnego.

W dniu 24 sierpnia 2023r. na jeziorze "Rusałka" w Poznaniu odbyły się zajęcia doskonalące dla Szkolnej Sekcji Ratownictwa Wodnego.

Wizyta członków MDP OSP w SA PSP w Poznaniu.

W dniu 2.09.2023 roku w murach SA PSP w Poznaniu gościliśmy członków MDP z jednostek OSP z gminy Przemęt (powiat wolsztyński, woj. wielkopolskie).

Kolejnych 60 adeptów pożarnictwa rozpoczęło naukę w SA PSP w Poznaniu.

Z dniem 1 września 2023 roku przywitaliśmy w murach Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu słuchaczy XXXIII turnusu Kształcenia Dziennego w zawodzie Technik Pożarnictwa.