Aktualności

Sukces na ChampionMan Duathlon

-
11 maja 2019 roku reprezentacja Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu uczestniczyła w pierwszych w kraju "Mistrzostwach Polski w Duathlonie na Dystansie Średnim" (10 km bieg, 60 km jazda rowerem, 10 km bieg) w konwencji bez draftingu. Ponadto reprezentacja wystartowała również na dystansie krótkim - sprint (5-20-2,5).

Dystans średni (10-60-10) reprezentowali: bryg. Tomasz Wiśniewski, str. kdt. Jakub Rudziński, str. kdt. Maciej Wiśniewski oraz str. kdt. Krystian Kalinowski. Dystans sprint (5-20-2,5) reprezentowali: sekc. kdt. Piotr Ilski oraz str. kdt. Marcin Milian.

Duathlon jest jedną z odmian zawodów multi sportowych i wywodzi się z Triathlonu. Jest dyscypliną która łączy dwa rodzaje aktywności fizycznej: bieganie oraz jazdę rowerem. Duathlon występuje zarówno w odmianie szosowej jak i w terenie tzw. cros duathlony. Tak samo jak w triathlonie (pływanie-rower-bieg), zawodnicy w czasie wyścigu przechodzą bezpośrednio z jednej konkurencji do drugiej, a czas zmiany jest wliczany do końcowego czasu zawodów.

Zawody duathlonowe są niezwykle trudne i wymagają od zawodników gruntownego przygotowania i żelaznej kondycji. Tym bardziej należy podkreślić, że wszyscy nasi reprezentanci bez problemu ukończyli konkurencje a największym zaskoczeniem był sukces naszego zawodnika str. kdt. Jakuba Rudzińskiego na dystansie średnim, który wywalczył II miejsce w kategorii M18 (61 miejsce open). 

Wyniki konkurencji na dystansie średnim:
  • str. kdt. Jakub Rudziński - 2 miejsce M18
  • str. kdt. Maciej Wiśniewski - 6 miejsce M18
  • str. kdt. Krystian Kalinowski - 11 miejsce M25
  • bryg. Tomasz Wiśniewski - 42 miejsce M45
Wyniki konkurencji na dystansie sprint:
  • sekc. kdt. Piotr Ilski - 14 miejsce M20
  • str. kdt. Marcin Milian - 26 miejsce M20
Gratulujemy zwycięzcy oraz wszystkim, którzy wzięli udział w tej wymagającej dyscyplinie oraz życzymy sukcesów w kolejnych startach.Opracowanie: sekc. kdt. Piotr Ilski - SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: str. kdt. Marcin Milian - SA PSP w Poznaniu; ekoscian.eu
Galeria