Aktualności

Sukces Reprezentacji Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu w Turnieju Halowej Piłki Nożnej Szkół Pożarniczych


W dniach 5 i 6 grudnia 2022 roku reprezentacja naszej szkoły wzięła udział  w Turnieju Halowej Piłki Nożnej Szkół Pożarniczych o Puchar Komendanta Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. W niezwykle prestiżowych rozgrywkach z długoletnią tradycją brały udział również reprezentacje: Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, Szkoły Aspirantów Państwowej Straży  Pożarnej w Krakowie. Zawody mimo bardzo zaciętej rywalizacji zostały zdominowane przez naszą reprezentację, która  zwyciężyła w każdym z rozegranych meczów pokazując bardzo dobrą organizację gry oraz wysokie umiejętności sportowe. 
Reprezentacja Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu wygrała kolejno z:
 • SA PSP w Krakowie 3:0,
 • CS PSP w Częstochowie 2:1,
 • SG Służby Pożarniczej w Warszawie 4:2.
Wyniki pozostałych meczów przedstawiają się następująco: 
 • CS PSP Częstochowa - SG SP w Warszawie 2:2, 
 • SA PSP w Krakowie - SG SP w Warszawie 2:0, 
 • SA PSP w Krakowie- CS PSP w Częstochowie 2:2.
Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: 
 • I miejsce zdobyła Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu,
 • II miejsce zajęła Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, 
 • III miejsce wywalczyła Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie,
 • IV miejsce Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie.
Dodatkowo reprezentanci naszej szkoły zostali wyróżnieni:
 • statuetkę najlepszego strzelca otrzymał reprezentant Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu kdt Hubert Rzepkowski,
 • najlepszym bramkarzem został reprezentant Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu kdt Dejwid Roszkowski.
Puchary, statuetki oraz dyplomy uczestnikom turnieju wręczył Komendant Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie bryg. Marek Chwała, wraz z zastępcą bryg. Robertem Cieślą. 
Należy podkreślić, że sukces sportowy reprezentacji jest wynikiem starannie przeprowadzonym przygotowaniem zespołu pod kątem sportowym, niezwykłym zaangażowaniem oraz chęcią  podnoszenia swoich umiejętności i kompetencji przez zawodników pod okiem trenera Artura Kozłowskiego.
Słowa uznania i podziękowania za wzorowo przeprowadzone zawody w duchu fair play należą się organizatorowi zawodów, który miejmy nadzieję za rok również podejmie się trudu organizacji zawodów. Warto dodać, że rywalizacja czysto sportowa integruje i szerzy pozytywne wartości wśród młodych strażaków.
Opracowanie: ogn. Artur Kozłowski, mł. bryg. Rafał Wypych 
Zdjęcia; ogn. Artur Kozłowski, st. sekc. Krzysztof Felerski.


Galeria