Świadom podejmowanych obowiązków strażaka...

Dla przeciętnego Polaka dzisiejszy dzień nie różnił się niczym szczególnym od pozostałych. Jednak dzisiaj, 30 października 2013 roku rotę ślubowania na Sztandar Szkoły złożyło 87 słuchaczy XXIII rocznika Dziennego Studium Aspiranckiego naszej Szkoły. Ten dzień jest dniem, który zapamiętają na zawsze. Od tego momentu będą mogli z dumą nosić miano kadeta Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Składając ślubowanie zobowiązali się do ofiarnego i mężnego ratowania życia ludzkiego i wszelkiego mienia, nawet z narażeniem własnego życia. W tej uroczystej chwili słuchaczom towarzyszyły ich rodziny i przyjaciele. Ceremonię uświetnili swoją obecnością liczni znamienici goście, m.in. Pani Krystyna Łybacka - Poseł na Sejm RP, Filip Kaczmarek - Poseł do Parlamentu Europejskiego, nadbrygadier Piotr Kwiatkowski Zastępca Komendanta Głównego PSP, Przemysław Pacia - Wicewojewoda wielkopolski, ekscelencja ks. biskup Jan Ostryk - współprzewodniczący Poznańskiej Grupy Ekumenicznej, st.bryg. Tomasz Naczas - Zastępca Dyrektora Biura Szkolenia Komendy Głównej PSP, dr Jerzy Telak - Prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, st.bryg. Stanisław Sulenta - Prorektor - Zastępca Komendanta ds. Operacyjnych Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, byli Komendanci Szkoły, Generałowie naszej służby, przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Miasta Poznania, Wojewódzkiego sztabu Wojskowego, SITP, Ligi Obrony Kraju, Państwowego Inspektoratu Sanitarnego MSW, Delegatury Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej, Lotniskowej Straży Pożarnej, Bractwa kurkowego w Poznaniu, Urzędu kontroli Skarbowej, Automobilklubu Wielkopolska, Lasów Państwowych, Kolei oraz prasy, radia i telewizji.  Kapelan Strażaków ks.  bryg. Zenon Rutkowski udzielił błogosławieństwa ślubującym i wszystkim obecnym. Uroczystości towarzyszyła Orkiestra Dęta ze Swarzędza pod batutą  Łukasza Gowarzewskiego. Ślubowanie zakończyło się wspaniałą strażacką grochówką, na którą wszyscy udali się do szkolnej stołówki.

Wydarzenie to jest okazją do złożenia kadetom naszej Szkoły życzeń powodzenia na kolejnych etapach edukacji pożarniczej.

kpt. Piotr Nowaczyk

Więcej zdjęć znajdziesz TUTAJ