Święto Policji w Lesznie.

W dniu 27 lipca br. w auli Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie odbyły się obchody święta leszczyńskiej Policji. Ponad osiemdziesięciu policjantów KMP w Lesznie otrzymało odznaczenia, wyróżnienia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Podziękowano również osobom współpracującym z jednostką. Obchodom przewodził Komendant Miejski Policji w Lesznie insp. Krzysztof Nowak, a w uroczystości udział wzięli m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak oraz zastępca prezydenta Leszna Piotr Jóźwiak. Zaproszono również delegację Policji Brandenburskiej, z którą leszczyński oddział współpracował podczas rozbijania grupy przestępczej w ubiegłym roku.

Z ramienia kierownictwa SA PSP w Poznaniu udział w uroczystościach wziął Komendant Szkoły, st. bryg. Maciej Zdęga.

Pełny opis wydarzenia dostępny jest na stronie internetowej elka.pl.

Opracowanie i zdjęcie:  bryg. Przemysław Berus na podstawie informacji zawartych na stronie internetowej elka.pl.