Szkolenie licealistów z Grabonoga

W dniach 26 – 27 kwietnia br. odbyły się zajęcia fakultatywne z zakresu organizacji ochrony przeciwpożarowej w Polsce dla I klasy Liceum Ogólnokształcącego Zespołu  Szkół Rolniczych im. gen. Józefa Wybickiego w Grabonogu. Jest to klasa o profilu pożarniczym. Młodzież, pod opieką kpt. Michała Pohla z Komendy Powiatowej PSP w Gostyniu oraz pracownika naszej szkoły st. kpt. Pawła Siwy, zapoznała się z obiektami poznańskiej Szkoły Aspirantów oraz specyfiką nauki w zawodzie strażaka. Podczas przygotowanego programu szkolenia uczniowie Grabonoga uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych z przedmiotu fizykochemia i środki gaśnicze, obserwowali zajęcia poligonowe z przedmiotu taktyka działań gaśniczych oraz uczestniczyli w ćwiczeniach praktycznych z zakresu ratownictwa medycznego. Duże zainteresowanie wzbudziła możliwość zobaczenia w bezpośredniej bliskości, strażaka pracującego w pełnym uzbrojeniu i pokonującego w dymie i wysokiej temperaturze komorę dymową.

PS/PN