Szkolenie specjalistyczne - ratownictwo chemiczno-ekologiczne

Szkolenie specjalistyczne w zakresie ratownictwa chemicznego i ekologicznego dla podoficerów, realizowane przez naszą Szkołę, ukończyło 25 osób z województw: lubelskiego, warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego. Druga część szkolenia obyła się w dniach od 18 do 22 kwietnia br, Celem szkolenia było przygotowanie słuchaczy do skutecznego i bezpiecznego prowadzenia działań ratowniczych podczas awarii i katastrof związanych z obecnością substancji stwarzających niebezpieczeństwo pożaru, wybuchu, zatruć ludzi i zwierząt oraz skażenia środowiska naturalnego. Zajęcia praktyczne zrealizowano na poligonie szkolnym, w firmie „Sokołów” nieopodal poznańskich Gądek, na stacji BP Polska w Swarzędzu oraz w firmie Aquanet SA. Z nową wiedzą upraktycznioną podczas ćwiczeń ratownicy powrócą do macierzystych jednostek.