Szkolenie w AQUANET S.A.

W dniach 24 i 25 marca b.r. przeprowadzono szkolenie dla członków Nieetatowej Drużyny Ratownictwa Chemicznego (NDRCh) przedsiębiorstwa wodociągowego AQUANET S.A. W czasie szkolenia omówiono i przećwiczono aspekty związane z zasadami posługiwania się sprzętem ochrony dróg oddechowych oraz ubraniami gazoszczelnymi w trakcie prowadzenia prac konserwacyjnych na urządzeniach chlorowych oraz podczas awarii chemicznych w przypadku uwolnienia chloru. Dodatkowo  omówiono i przećwiczono zasady udzielania pomocy przedmedycznej poszkodowanym narażonym na oddziaływanie chloru. W Szkoleniu na Stacji Uzdatniania Wody w Gruszczynie pod Poznaniem uczestniczyło 9 ratowników z NDRCh, którzy wykazali się dużym zaangażowaniem w przyswajaniu wiedzy i wykonywaniu czynności ratowniczych. Zajęcia poprowadzili instruktorzy z SA PSP w Poznaniu, bryg. Magdalena Karolewska oraz bryg. Jacek Breś.

Opracowanie i zdjęcia: bryg. Jacek Breś.