Aktualności

Szkolenie Weber Rescue Instructors

- 10 maja 2018 roku odbył się trzeci etap szkolenia dla instruktorów zespołu przedmiotowego Taktyki Działań Ratowniczych z zakresu ratownictwa technicznego. Przedmiotem zajęć były działania przy zdarzeniach z udziałem obiektów o dużych rozmiarach. Warsztaty przeprowadzone zostały w dwóch częściach: wykładowej ? w sali dydaktycznej Szkoły oraz praktycznej, na terenie szkolnego poligonu w Luboniu. Wykładowcą prowadzącym obydwie części był instruktor z grupy Weber Rescue Instructors, pan Bartosz Klich.

Podczas części teoretycznej poruszone zostały aspekty taktyki ratowniczej, sprzętu wykorzystywanego do działań oraz zagadnienia związane z fizyką przemieszczania przedmiotów o dużej masie. Zajęcia praktyczne polegały na sprawnej realizacji założeń, które mają na celu przede wszystkim unoszenie nieforemnych ciężarów o nieregularnych kształtach, posiadających trudny do określenia środek ciężkości.

Warsztaty miały również na celu przygotowanie metodyczne instruktorów do prowadzenia zajęć. Zdobyte w cyklu szkoleń wiadomości będą przekazywane podczas zajęć kadetom.

Opracowanie: kpt. Daniel Przewoźniak ? SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia:  kpt. Daniel Przewoźniak ? SA PSP w Poznaniu