Targi Edukacji 2020

W dniach 6-8 marca 2020 roku na terenie Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyły się Targi Edukacji. Była to kolejna edycja imprezy, podczas której uczelnie z całego kraju reklamowały się przed młodymi ludźmi zachęcając ich do wstępowania w swoje szeregi. Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu wraz z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej na swoim stoisku prezentowały konkursy z wiedzy o bezpieczeństwie, broszury informacyjne, domki symulatory pożarów oraz zadymiony namiot, w którym zwiedzający mogli poczuć się jak w realnym pożarze i przećwiczyć ewakuację z zadymionych pomieszczeń.  Na stoisku można było dowiedzieć się wszystkiego na temat procesu rekrutacji oraz naboru do Szkół Aspirantów, jak również do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Promowany był zawód strażaka, o którym można było porozmawiać z zawodowymi funkcjonariuszami oraz uczącymi się w naszej Szkole kadetami.

Opracowanie: mł. bryg. Łukasz Kwas, SA PSP Poznań
Zdjęcia: mł. bryg. Łukasz Kwas, SA PSP Poznań