Triathlon Soplicowo

15 czerwca 2019 roku reprezentacje Szkoły wzięły udział w wyjątkowej imprezie triathlonowej, łączącej sport i kulturę.

Zawody odbyły się w miejscowości Cichowo, o którym mówi się dziś, że to najbardziej filmowa miejscowość w Polsce. 20 lat temu, latem 1998 roku Andrzej Wajda rozpoczął zdjęcia do "Pana Tadeusza" - filmu, który jest adaptacją epopei znanej każdemu Polakowi. W 1999 roku wybudowany przez górali folwark Soplicowo trafił wprost z planu filmowego niedaleko Józefowa pod Warszawą do malutkiego, urokliwego Cichowa w gminie Krzywiń, w województwie wielkopolskim. Ta filmowa dekoracja do adaptacji poematu Adama Mickiewicza jest prawdziwym scenograficznym majstersztykiem Allana Starskiego.

Triathlon Soplicowo rozegrano już po raz drugi. Wzięło w nim udział ponad 200 zawodników rywalizujących na dystansach 1/4 i 1/8 ironman'a. Do rywalizacji przystąpiło też ponad 30 sztafet. Start odbył się na plaży w Cichowie, gdzie odtańczono też poloneza. Do zespołu Semplicze dołączyli zarówno niektórzy zawodnicy, jak i kibice. Wydawało się, że w wodzie będzie najprzyjemniej, jednak kilka osób odpadło już na tym etapie. Pogoda była upalna!

Reprezentacje Szkoły zaprezentowały wysoki poziom zajmując wysokie pozycje:

Sztafety:
TEAM SAPSP POZNAŃ I (1/4 IM): st. str. kdt Piotr Zabiszak - pływanie, sekc. kdt. Piotr Ilski - rower, str. kdt Maciej Żołnowski - bieg: zajęli 4 miejsce z czasem 2:29:35;
TEAM SAPSP POZNAŃ II (1/4 IM): st. sekc. Paweł Zaręba - pływanie, bryg. Tomasz Wiśniewski - rower, st. kpt. Paweł Sekura - bieg: zajęli 8 miejsce z czasem 2:49:21;

Indywidualnie:
st. bryg. Tomasz Nowicki (1/4 IM): miejsce 51 open / 2 M50 z czasem 3:16:08
str. kdt. Jakub Rudziński (1/8 IM): miejsce 16 open / 6 M20 z czasem 1:19:13
st. str. Maciej Wiśniewski (1/8 IM): miejsce 61 open / 15 M20 z czasem 1:34:17

Opracowanie: bryg. Tomasz Wiśniewski - SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: str. kdt Maciej Żołnowski, str. kdt. Marcin Milian - SA PSP Poznań, Jacek Koperski - Triathlon Soplicowo