Aktualności

Turniej w piłce siatkowej

-           W dniach 20.03 – 21.03.2007 roku  w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu został rozegrany turniej eliminacyjny grupy III do Mistrzostw Polski Strażaków w Piłce Siatkowej sezon 2014.
         
W turnieju uczestniczyły  cztery drużyny: dwie z nich reprezentowały Komendy Wojewódzkie PSP w Katowicach i Gorzowie Wielkopolskim, a dwie kolejne szkoły pożarnicze: Szkołę Główną Służby Pożarniczej z Warszawy i gospodarza turnieju Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

            Po rozegraniu sześciu bardzo emocjonujących spotkań systemem „ każdy z każdym” do dwóch wygranych setów (zwycięstwo 2 pkt, porażka 1 pkt, walkower 0 pkt,), ustalono końcową klasyfikację turnieju, która przedstawia się następująco:

1  miejsce woj. śląskie – 6 pkt (sety 6:1)
2  miejsce woj. lubuskie – 5 pkt (sety 4:3)
3  miejsce SGSP  – 4 pkt (sety 4:5)
4  miejsce SA PSP w Poznaniu – 3 pkt (sety 1:6)

Tym samym awans do tegorocznych finałów Mistrzostw Polski Strażaków w Piłce Siatkowej, które odbędą się w Legnicy uzyskały: reprezentacja Śląskiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach oraz reprezentacja  Lubuskiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim. Życzymy powodzenia podczas turnieju finałowego.
            Trudu sędziowania turnieju podjęli się sędziowie reprezentujący Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej panowie: Antoni Kuś i Jan Kołodziejczyk.

PS