Aktualności

Udział kadetów w filmie historycznym

-
W dniu 17 i 18 listopada 2019 r. grupa 65 kadetów z plutonu 2 i 3 DSA XXIX pod dowództwem st. bryg. Tomasza Nowickiego i mł. bryg Jakuba Jaskólskiego uczestniczyła w charakterze statystów podczas kręcenia filmu dokumentalno-fabularyzowanego o wydarzeniach, które rozgrywały się na ulicach Poznania w 1918 roku.

Kadeci podczas kręcenia scen wykazali się dużym zaangażowaniem i profesjonalnym podejściem do sztuki aktorskiej, za co zostali wielokrotnie chwaleni i zebrali serdeczne podziękowania od twórców filmu. Mieli okazję wczuć się w klimat powstańczego Poznania, przypomnieć sobie fakty z lekcji historii i przez chwilę stać się sami uczestnikami wielkich wydarzeń, jakim było Powstanie Wielkopolskie zwracające Polsce wolność i niepodległość. 
Była też to odskocznia od zajęć i przedmiotów ściśle związanych z pożarnictwem. Pozwoliła zobaczyć od kuchni magię kina, poznać ciekawych ludzi: reżyserów, scenarzystów, aktorów oraz przy okazji przebrać się w mundury wojskowe z epoki powstania i trochę "przyaktorzyć".         

Opracował: mł. bryg. Jakub Jaskólski  
Zdjęcia: st. bryg. Tomasz Nowicki, Adam Ciereszko


Galeria