Udział SiS szkolnej JRG w usuwaniu pożaru ściółki leśnej.

W piątkowy poranek (17.05.2024r.) tuż po godzinie 5:00 dwa zastępy gaśnicze ze Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej zostały zadysponowane do pożaru ściółki leśnej w miejscowości Komorniki, powiat poznański. Działania zastępów na miejscu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ograniczeniu rozprzestrzeniania się ognia oraz obfitym przelaniu i dogaszeniu spalonej ściółki. Na miejscu zdarzenia interweniował również zastęp z JRG 7 oraz zastępy z OSP Plewiska, Luboń, Puszczykowo, przedstawiciel Nadleśnictwa oraz patrol Policji.
Warto w tym miejscu wspomnieć, że na terenie całego kraju obowiązuje średnie oraz duże zagrożenie pożarowe w lasach, co oznacza, że ściółka w lesie jest bardzo sucha oraz podatna na najmniejsze źródło ognia, które może wywołać pożar! Aby uniknąć pożarów w lasach apelujemy do wszystkich przebywających na terenach leśnych o przestrzeganie podstawowych zasad.

Opracowanie: asp. Krzysztof Fellmann, bryg. Rafał Wypych
Zdjęcia: asp. Krzysztof Fellmann, SA PSP Poznań.