Udział SiS szkolnej JRG w usuwaniu skutków zdarzenia niebezpiecznego w komunikacji drogowej.

W dniu 30.11.2022r. w godzinach przedpołudniowych strażacy ze Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej SA PSP w Poznaniu zostali zadysponowani do zdarzenia niebezpiecznego w komunikacji drogowej mającego miejsce w Poznaniu przy ulicy 28 czerwca 1956 roku. Po dojeździe na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia się dwóch autobusów komunikacji miejskiej oraz samochodu osobowego. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy JOP SA PSP w Poznaniu, KM PSP w Poznaniu, Policja, PRM, przedstawiciele Nadzoru Ruchu MPK oraz podmioty wspomagające. Działania podmiotów ratowniczych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym oraz eliminacji zagrożeń wtórnych mogących wystąpić w powyższym przypadku.

Opracowanie: bryg. Przemysław Berus, mł.asp. Krzysztof Fellmann,
Zdjęcia: mł.asp. Krzysztof Fellmann.