Udział Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Działaniach Ratowniczych w 2022 roku.

W roku 2022 Szkolna Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza SA PSP w Poznaniu ponad 1200 razy uczestniczyła w działaniach ratowniczych na terenie powiatu poznańskiego. Aktywność ratownicza SA PSP w Poznaniu mając na uwadze strukturalne usytuowanie Szkoły to również zaangażowanie pododdziałów Centralnego Odwodu Operacyjnego organizowanych na bazie kadry i słuchaczy Szkoły. W minionym już 2022 roku SA PSP w Poznaniu 19 razy aktywnie odpowiadała na dyspozycje przedmiotowych pododdziałów do wykonywania zadań służbowych w ramach dyspozycji COO.

Zdarzenia, o których mowa to:
- pomoc w usuwaniu wiatrołomów, które nawiedziły województwo zachodniopomorskie oraz wielkopolskie,
- działania w ramach usprawniania pomocy w przyjęciu uchodźców z Ukrainy,
- zaangażowanie w działania związane ze zbiórką oraz dostarczeniem sprzętu ratowniczego dla strażaków w Ukrainie,
- pomoc w usuwaniu katastrofy ekologicznej na rzece Odrze,
- udział w międzywojewódzkich ćwiczeniach powodziowych p.k. "Odra 2022".

Opracowanie: bryg. Przemysław Berus, mł.asp. Krzysztof Fellmann.
(dane statystyczne opracowano na podstawie informacji przygotowanych przez SK KM PSP w Poznaniu).