Uroczysta inauguracja roku akademickiego w SGSP w Warszawie.

W piątek 1 października 2021 r. Szkoła Główna Służby Pożarniczej (SGSP), w wyjątkowych okolicznościach, uroczyście zainaugurowała rok akademicki 2021/2022, kolejny etap pogłębiania wiedzy, rozwijania umiejętności i poszerzania horyzontów myślowych, a także realizowania przedsięwzięć, które ułatwią przyszłym absolwentom rozpoczęcie pracy i służby oraz kształtowanie kariery zawodowej. Uroczystość zapoczątkowała Msza Święta w Bazylice katedralnej pod wezwaniem św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na warszawskiej Pradze.

Tradycyjnym elementem otwarcia roku akademickiego w naszej Alma Mater było ceremonialne ślubowanie strażaków Państwowej Straży Pożarnej (PSP) w służbie kandydackiej.

"Za chwilę rozpocznie się nowy rok akademicki, nowy rok w historii Uczelni. Naukę rozpoczną nowi studenci i podchorążowie - strażacy w służbie kandydackiej. (...) Cieszę się, że Wy wybraliście zawód strażaka, a studenci cywilni wybrali właśnie Szkołę Główną Służby Pożarniczej. Każdy rocznik, zarówno studentów cywilnych, jak i mundurowych, tworzy swoją historię. (...) Jako absolwent SGSP życzę Wam, Drodzy Studenci mundurowi i cywilni oraz Słuchacze, aby czas spędzony w naszej Alma Mater zaowocował sukcesami w nauce, spełnieniem życiowych planów i marzeń oraz wykorzystaniem wszystkich możliwości rozwijania zainteresowań. Realizujcie się we wszystkich obszarach życia naukowo-studenckiego" - podkreślił Rektor-Komendant SGSP nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski, prof. uczelni.
Pełny tekst opracowania dostępny jest na stronie SGSP.

Z ramienia SA PSP w Poznaniu udział w uroczystościach wziął Komendant Szkoły, st. bryg. Maciej Zdęga.

Opracowanie i zdjęcia: bryg. Przemysław Berus na podstawie informacji zawartych na stronie SGSP w Warszawie.