Uroczysta promocja dziennego i zaocznego studium aspirantów Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie.

27 czerwca 2022 r. w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie odbyła się promocja absolwentów dziennego i zaocznego studium aspirantów. Uroczysty apel został poprzedzony wspólną modlitwą podczas mszy świętej na Jasnej Górze. Udział w wydarzeniu wziął zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Krzysztof Hejduk.

85 absolwentów XXIV Dziennego Studium Aspirantów CS PSP oraz 304 absolwentów Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego, otrzymało dziś rozkazem personalnym Ministra Spraw wewnętrznych i Administracji, stopień młodszego aspiranta PSP. Z ramienia kierownictwa SA PSP w Poznaniu udział w uroczystościach wziął Komendant Szkoły, st. bryg. Maciej Zdęga.

Szczegółowy opis uroczystości dostępny jest w  linku:

Opracowanie: bryg. Przemysław Berus na podstawie informacji zawartych na stronie KG PSP.