Aktualności

Uroczyste wręczenie aktu mianowania na pierwszy stopień oficerski

-
W dniu 13.11.2020r. w siedzibie SA PSP w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie aktu mianowania na pierwszy stopień oficerski mł.asp. Janusza Zawadzkiego, który rozkazem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 11 listopada 2020r. został włączony do korpusu oficerskiego. Wręczenia awansu dokonał Komendant Szkoły st. bryg. Maciej Zdęga w obecności swojego zastępcy st. bryg. Mariusza Hulewicza oraz zastępcy naczelnika wydziału kształcenia mł. bryg. Przemysława Berus.

mł. kpt. Janusz Zawadzki służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w 2005 roku wstępując w szeregi Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, gdzie przez osiem lat pełnił funkcje ratownika-kierowcy w JRG 5 KM PSP w Poznaniu. W 2013 roku został awansowany na stanowisko dowódcy zastępu w JRG-7 KM PSP w Poznaniu. W 2014  roku decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej przeniesiony został do dalszego pełnienia służby w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, początkowo w wydziale technicznym, a następnie w wydziale kształcenia w przedmiocie wyposażenie techniczne co z pełnym zaangażowaniem wykonuje nadal. Przez cały czas trwania służby funkcjonariusz systematycznie podnosił swoje kwalifikacje zarówno na uczelniach cywilnych jak i branżowych uzyskując kwalifikacje dające możliwość awansu oficerskiego.

Korzystając z tak uroczystej okazji przełożeni złożyli gratulacje awansowanemu funkcjonariuszowi gratulując profesjonalnego podejścia do wykonywanych obowiązków służbowych wraz z życzeniami pomyślności w kolejnych latach służby.


Opracowanie: mł. bryg. Przemysław Berus, SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: Agnieszka Chmiel, SA PSP w Poznaniu


Galeria