Uroczysty apel inaugurujący rok szkolny 2014/2015

- Dzisiaj 2 września 2014 r. o godzinie 12.00 odbył się uroczysty apel rozpoczynający w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu rok szkolny 2014/2015.

Komendant Szkoły st. bryg. dr inż. Grzegorz Stankiewicz w swoim przemówieniu skierowanym do uczestników apelu szczególnie ciepło przywitał  nowo przyjętych słuchaczy. Życzył im przede wszystkim wytrwałości i dobrych wyników w zdobywaniu wiedzy, by dotychczasowe zainteresowanie służbą strażacką przerodziło się w pasję. Życzył im także aby dotrwali w pierwszym etapie do ślubowania, które nastąpi już za 2 miesiące, a w kolejnym etapie do promocji w 2016 roku. Podczas apelu Komendant awansował na wyższe stopnie służbowe 12 kadetów oraz wręczył st. str. kadetowi Przemysławowi Chmielewskiemu i st. str. kadetowi Mariuszowi Firlejowi srebrne Odznaki Wzorowy Kadet Pożarnictwa za osiągnięcie bardzo dobrych wyników w nauce i służbie. Po zakończeniu uroczystości w sali audiowizualnej nowym słuchaczom naszej Szkoły została przedstawiona kadra dydaktyczno-wychowawcza i administracyjna.

Semestr unitarny rozpoczyna się obozem pod namiotami na poligonie szkolnym w Luboniu. Etap ten zakończy się pod koniec września i kontynuowany będzie w Szkole.

PN