Uroczysty apel upamiętniający atak na WTC

11 września 2018 roku o godzinie 21:15, w 17 rocznicę zamachu terrorystycznego na nowojorskie World Trade Center, przed budynkiem Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu odbył się uroczysty apel upamiętniający ofiary, a szczególnie strażaków poległych podczas akcji ratowniczej.

Na placu przed bramami wyjazdowymi zgromadzono pododdziały szkoły składające się z kadetów dziennego studium aspiranckiego oraz słuchaczy szkolenia podstawowego w zawodzie strażak. Swoją obecnością rangę apelu podniósł Komendant Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu st. bryg. Jan Kołdej oraz Naczelnik Wydziału Pododdziałów Szkolnych st. bryg. Tomasz Nowicki.

W trakcie apelu odczytano notę ku czci ofiar oraz minutą ciszy oddano hołd poległym na służbie bohaterom, którzy w sposób dosłowny wypełnili rotę ślubowania składając w ofierze własne życie.

Kolejna rocznica zdarzeń z Nowego Jorku to również okazja do wspomnienia wszystkich ratowników - szczególnie tych z naszego kraju, którzy na służbie dopełnili przysięgi składanej na początku swojej ratowniczej drogi:

UROCZYŚCIE ŚLUBUJĘ

Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia

ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia.

Opracowanie: st. kpt. Daniel Przewoźniak - SA PSP w Poznaniu

Zdjęcia: st. kpt. Daniel Przewoźniak - SA PSP w Poznaniu