Warsztaty doskonalące

W dniu 21 stycznia 2016 roku na placu Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu przeprowadzone zostały warsztaty doskonalące z przedmiotu Taktyka Zwalczania Pożarów. Uczestnikami zajęć byli kadeci XXIV i XXV DSA oraz elewi 80 szkolenia uzupełniającego strażaka jednostki ochrony przeciwpożarowej. Zagadnieniem poruszanym na zajęciach były zjawiska mogące występować podczas pożarów wewnętrznych. W doświadczalny sposób, na specjalnie przygotowanym modelu (tzw. domku dla lalek), przeprowadzano wizualizację procesów często powstających w trakcie trwania pożarów, takich jak zapalenie się gazów pożarowych czy wsteczny ciąg płomienia. Podsumowaniem zajęć, było wspólne opracowanie wniosków dotyczących mechanizmu postępowania, mającego na celu zapobieżenie wystąpienia niepożądanych efektów podczas działań. Ponadto, uczestnicy warsztatów utrwalili wiedzę związaną z technikami skutecznego gaszenia pożarów wewnętrznych.

DP/TT