Warsztaty ratownicze w SA PSP w Poznaniu

Od poniedziałku 26 maja 2008 roku na poligonie pożarniczym poznańskiej Szkoły Aspirantów PSP odbywają się Warsztaty Ratownicze.

W warsztatach ćwiczy około 60 - 70 osób i kilkanaście psów z całej Polski, z różnych Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych, a także wykładowcy - specjaliści z wyselekcjonowanych dziedzin związanych z katastrofami budowlanymi.

Całość założeń działań warsztatowych korelować będzie z międzynarodowym systemem działania Grupy Doradczej Zespołów Poszukiwawczo-Ratowniczych INSARAG.

Ciekawostką godną uwagi jest uczestnictwo wolontariuszy (pozorantów osób poszkodowanych) pochodzących z krajów nieeuropejskich (np. Tajlandia, Zimbabwe). Jest to jeden z głównych celów tychże warsztatów. Ludzie spoza Europy, w związku z inną dietą mają inny zapach ciała, inaczej się pocą, również w związku z innym wyglądem skóry są inni...ALE INNI DLA PSÓW RATOWNICZYCH...
Nasze polskie psy są zdolne do pracy i poszukiwań również takich osób, które są trochę inne od nas, Europejczyków i sprawdzą się na gruzowiskach. Warsztaty między innymi mają to potwierdzić.
Takie podejście do problemu ratownictwa ludzi jest pierwszym w Europie, a może nawet na świecie.
MU