Warsztaty "Wkolejanie"

- 16 kwietnia 2019 roku na terenie poligonu pożarniczego Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu zlokalizowanego w Luboniu przeprowadzono warsztaty tematyczne na temat wkolejania pojazdów szynowych.

Zajęcia przeznaczone były dla kadry dydaktycznej Ośrodków Szkolenia Komend Wojewódzkich PSP oraz szkół pożarniczych a ich celem było przybliżenie rozwiązań praktycznych mogących znaleźć zastosowanie przy zdarzeniach związanych z komunikacją w transporcie szynowym.

Podczas zajęć podzielonych na część teoretyczną i pokaz praktyczny przedstawiciele firmy Holmatro Industrial Equipment - panowie Marcin Chmielewski, Jakub Świątecki oraz Martijn Vermeulen zapoznali uczestników warsztatów z zaletami i korzyściami płynącymi z zastosowania systemu do wkolejania pojazdów szynowych oraz przeprowadzili pokaz, podczas którego zrealizowano założenie wkolejenia takiego pojazdu.

Po zakończeniu pokazu dokonano podsumowania ćwiczeń oraz omówiono wnioski mające na celu poszerzenie wiedzy dotyczącej rozwiązań systemowych podczas zdarzeń wymagających wykonania wkolejenia pojazdów szynowych.

Opracowanie: st. kpt. Daniel Przewoźniak - SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: mł. kpt. Janusz Ziemniczak - SA PSP w Poznaniu