Warsztaty z zakresu kształtowania postawy zawodowej kadetów SA PSP w Poznaniu.

W dniu 27 kwietnia 2022 roku odbyły się warsztaty pt. "Okres unitarny" i jego rola w kształtowaniu postawy zawodowej kadetów. Psycholog szkolny wraz z Naczelnikiem Wydziału Pododdziałów Szkolnych i Dowódcami Kompanii rozpoczęli pracę nad oceną skuteczności dotychczas stosowanych metod kształtowania postawy zawodowej kadetów podczas przeszkolenia z zakresu ochrony przeciwpożarowej tradycyjnie nazywanego "okresem unitarnym". Poszukiwanie nowych metod budowania identyfikacji z wartościami służby oraz inicjacji procesu internalizacji zasad funkcjonowania w Państwowej Straży Pożarnej to wyzwania, które postawili przed sobą uczestnicy warsztatów. Dokonana ocena, wyznaczone cele działań oraz wypracowane rozwiązania zaowocowały podjęciem decyzji o dalszej współpracy w obecnej formule.

Opracowanie i zdjęcia: bryg. Przemysław Berus, st. kpt. Anna Cedro.