Warsztaty z zakresu segregacji osób poszkodowanych w zdarzeniach mnogich i masowych.

W dniu 30 czerwca br. w SA PSP w Poznaniu zorganizowano warsztaty tematyczne z zakresu  "Segregacji osób poszkodowanych w zdarzeniach mnogich i masowych". Warsztaty dedykowane były dla koordynatorów powiatowych ratownictwa medycznego oraz kadry Wojewódzkich Ośrodków Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej. Warsztaty przeprowadzono w formie dwuetapowej, gdzie etap pierwszy ukierunkowano na omówienie zagadnień teoretycznych precyzujących tematykę szkolenia, a etap drugi miał postać praktycznego przeprowadzania segregacji osób poszkodowanych zgodnie z przyjętym wcześniejszej scenariuszem warsztatów. Całość wydarzenia przeprowadzono z wykorzystaniem infrastruktury szkoleniowej szkolnego poligonu w Luboniu.

Opracowanie: bryg. Przemysław Berus,
Zdjęcia: st. kpt. Marcin Żuchowski.