Wieczerza wigilijna w Szkole Aspirantów

24 grudnia 2019 roku w szkolnej stołówce odbyła się uroczysta wieczerza wigilijna dla kadetów i funkcjonariuszy,  którzy tego dnia pełnili służby wewnętrzne służby w szkolnej jednostce ratowniczo-gaśniczej oraz dyżur w ramach Szkolnej Kompanii Wielozadaniowej Centralnego Odwodu Operacyjnego Komendanta Głównego PSP.

Aby w ten szczególny czas przełamać się opłatkiem z tymi,  którzy nie mogli jechać do domu na wigilii pojawili się przedstawiciele kierownictwa oraz kadry dowódczej szkoły: zastępca komendanta st. bryg. Tomasz Wiśniewski, naczelnik wydziału pododdziałów szkolnych st. bryg. Tomasz Nowicki, dowódcy kompanii szkolnych: mł. bryg. Jakub Jaskólski i kpt. Przemysław Zaradniak oraz będący w służbie tego dnia oficer dyżurny kpt. Robert Ratajczak i II zmiana służbowa Wydziału Działań Ratowniczo-Gaśniczych pod dowództwem asp. sztab. Pawła Ustasiaka.

Nad duchową aurą czuwał kapelan naszej szkoły - ks. prałat Stanisław Wojtaszek, który wszystkim zgromadzonym udzielił świątecznego błogosławieństwa.

W bożonarodzeniowym nastroju spożywano wigilijne potrawy, odśpiewano tradycyjne polskie kolędy i pastorałki oraz dzielono się opłatkiem, składając świąteczne życzenia.

Opracował: mł. bryg. Łukasz Kwas, SA PSP Poznań
Zdjęcia: kpt. Przemysław Zaradniak, SA PSP Poznań