Wigilia w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu

- 24 grudnia 2018 roku w szkolnej stołówce odbyła się uroczysta wieczerza wigilijna dla kadetów i funkcjonariuszy,  którzy tego dnia pełnili służby wewnętrzne, służby w szkolnej jednostce ratowniczo-gaśniczej oraz dyżur w ramach Szkolnej Kompanii Wielozadaniowej Centralnego Odwodu Operacyjnego Komendanta Głównego PSP.

Aby w ten szczególny czas przełamać się opłatkiem z tymi,  którzy nie mogli jechać do domu na wigilii pojawili się przedstawiciele kierownictwa oraz kadry dowódczej szkoły: zastępca komendanta bryg. Tomasz Wiśniewski, naczelnik wydziału pododdziałów szkolnych st. bryg. Tomasz Nowicki, dowódcy kompanii szkolnych mł. bryg. Jakub Jaskólski i kpt. Przemysław Zaradniak oraz będący w służbie tego dnia oficer dyżurny asp. sztab. Grzegorz Matczak i zmiana służbowa nr 3 wydziału liniowego szkoły.

Nad duchową aurą czuwał niezawodny kapelan naszej szkoły - ks. prałat Stanisław Wojtaszek, który wszystkim zgromadzonym udzielił świątecznego błogosławieństwa.

W bożonarodzeniowym nastroju spożywano wigilijne potrawy, słuchano kolęd oraz dzielono się opłatkiem, składając sobie  świąteczne życzenia.

Opracowanie: st. kpt. Daniel Przewoźniak - SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: str. kdt Dominik Dereń - SA PSP w Poznaniu