Wizyta klas mundurowych ze Środy Wlkp.

W dniu 17 lutego 2020 roku mury Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu odwiedziła młodzież klasy wojskowej z Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wielkopolskiej oraz klasy liceum ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Akademickich w Środzie Wielkopolskiej. Wycieczka odbywała się w ramach zajęć z Edukacji dla Bezpieczeństwa i BHP. Podczas wizyty st. bryg. Urszula Fietz-Strychalska zaprezentowała serię doświadczeń oraz omówiła podstawowe zagadnienia dotyczące spalania, natomiast funkcjonariusze systemu zmianowego przedstawili charakterystykę służby strażaka na podziale, a także zaprezentowali sprzęt, który znajduje się na wyposażeniu szkolnej jednostki. Kadeci podzielili się z młodzieżą informacjami dotyczącymi funkcjonowania szkoły, zasadami naboru oraz omówili drogę jaką musieli przejść by zostać uczniem poznańskiej Szkoły Aspirantów.

Opracował: mł. bryg. Łukasz Kwas, SA PSP Poznań
Zdjęcia: Marek Idaszek, ZSR Środa Wlkp.