Wizyta klasy pożarniczej

Dnia 18 listopada 2019 r. Szkołę Aspirantów odwiedzili uczniowie klas o profilu pożarniczym oraz bezpieczeństwa publicznego z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich. Podczas wizyty funkcjonariusze systemu zmianowego przedstawili charakterystykę służby strażaka na podziale, a także zaprezentowali sprzęt, który znajduje się na wyposażeniu szkolnej jednostki. Kadeci natomiast podzielili się z młodzieżą informacjami dotyczącymi funkcjonowania na szkole, zasadami naboru oraz omówili drogę jaką musieli przejść by zostać uczniem poznańskiej Szkoły Aspirantów. Na koniec wycieczki uczniowie udali się na poligon w Luboniu, na którym mogli obserwować ćwiczenia słuchaczy szkoły.

Opracował: mł. bryg. Łukasz Kwas/st. sekc. Krzysztof Fellmann
Zdjęcia: st. sekc. Krzysztof Fellmann