Wizyta nadbryg. J.Skulicha w SA PSP w Poznaniu

W dniu 15 czerwca 2012 r. w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu przebywał nadbryg. Janusz Skulich - Zastępca Komendanta Głównego PSP oraz bryg. Cezary Dobrodziej i bryg. Anna Obolewicz z KG PSP. Podczas spotkania na sali audiowizualnej goście z Komendy Głównej PSP przedstawili kadetom naszej Szkoły krajowy plan zabezpieczenia operacyjnego turnieju finałowego Mistrzostw Europy UEFA EURO 2012 przez KSRG, ze szczególnym uwzględnieniem roli szkolnych odwodów operacyjnych w procesie zabezpieczenia turnieju. W dalszej kolejności dokonano prezentacji na temat CBRN (Chemical, Biological, Radiological and Nuclear) i zapoznano kadetów ze specyfiką mistrzostw. Dodatkowo na placu Szkoły z udziałem samochodu SLRchem z JRG Ostrów Wielkopolski oraz urządzenia zdalnej detekcji skażeń z KM PSP Poznań, odbyła się prezentacja ww. sprzętu, wykorzystywanego do zabezpieczenia turnieju. Na koniec przedstawiona została tematyka wsparcia psychologicznego w praktyce ratowniczej.

RS